Graney: A védelem messzire viheti az UNLV kosárlabdát

Az UNLV Rebels védője, Justin Webster (2) tapsol, miközben védekezik a Dayton Flyers gárdája, Kobe Elv ellen... Az UNLV Rebels gárdája, Justin Webster (2) tapsol, miközben védekezik a Dayton Flyers gárdája, Kobe Elvis ellen, 2022. november 15-én, kedden, Las Vegasban, a Thomas & Mack Centerben lezajlott NCAA egyetemi kosárlabdamérkőzés második felében. (Ellen Schmidt/Las Vegas Review-Journal) @ellenschmidttt  Az UNLV Rebels gárdája, Luis Rodriguez (15) blokkolta a Dayton Flyers támadója, Mustapha Amzil (22) lövését az NCAA főiskolai kosárlabda-mérkőzés első felében a Thomas & Mack Centerben 2022. november 15-én, kedden Las Vegasban. (Ellen Schmidt/Las Vegas Review-Journal) @ellenschmidttt  Az UNLV Rebels gárdája, Luis Rodriguez (15) ellopja a labdát a Dayton Flyers támadójától, Mustapha Amziltől (22) egy NCAA főiskolai kosárlabdamérkőzés második felében a Thomas & Mack Centerben 2022. november 15-én, kedden Las Vegasban. (Ellen Schmidt/Las Vegas Review-Journal) @ellenschmidttt

Egyetértett vele, hogy ez egy mérőpálca, egy módja annak, hogy csapata próbára tegye magát egy minőségi ellenféllel szemben, hogy megnézze, hogyan reagálhat egy olyan oldalra, amelynek rangsorolt ​​száma a neve előtt van.

Repülő skarlát és szürke színekkel teljesítette a tesztet.

Kevin Kruger az UNLV kosárlabdaedzőjeként eltöltött kétéves hivatali ideje legnagyobb győzelmét aratta, kedd este 60-52-re győzött a 21. számú Dayton ellen.

Erről hallottunk, amikor októberben elkezdődött a gyakorlat. Amint nyolc új arc szállt rá a programra. Hogy az érkezők többsége védekező képességeiről volt ismert.

Ezek mindegyike a Flyers ellen volt látható.

'(A játék) a menetrend elején jött ránk, szóval nagyszerű volt, hogy a srácok ezt a lehetőséget ugródeszkaként használhatták' - mondta Kruger. „Most, ha megértjük, nagyszerű győzelmet arattunk egy nagyszerű csapat ellen a Thomas & Mack-ben, szórakoztató és izgalmas lesz látni, hogyan reagálunk rá.”

Ember, tényleg tudnak vigyázni.

Kényszerítések

Egy rangsorolt ​​csapatot nem kényszerítesz 24 turnusra anélkül, hogy ezt megtennéd. Az egész második félidőben nem korlátozható egy – csak egy – kétpontos kosárra anélkül, hogy ezt megtenné. Enélkül az utolsó 20 percben nem lehet 25 százalékot lőni.

Számtalan okból nagy győzelem ez, de semmi sem fontosabb, mint ez: az UNLV konferencián kívüli menetrendje aligha gyilkosok sora, ezért fontos, hogy az önéletrajzban legyen némi szemrevaló, ha végül egy bizonyos NCAA tornabizottság márciusban bírálja el.

Ez természetesen mostantól örökre szól. De ez a fajta védekezés – ha a lázadók továbbra is végrehajthatják – minden játékban meglesznek.

milyen jel a március 6

Szándékosak a védekezésben. Összpontosított. Kompetitív. Vedd fel a felelősséget. Pofozz el labdákat. Kényszeríts másokat, hogy a kívántnál távolabb kezdjék a sértődést. Valóban beilleszkednek az emberekbe. A Dayton a második félidőben nem tudta elvinni a labdát. Mint sok minden.

„Tudunk zavaróak lenni, és jól érezzük magunkat, ha bosszantóak vagyunk” – mondta Kruger. „Csak megtörni az (ellenkező) sértések ritmusát. Sokat beszélünk erről. Csak azok az apróságok, amiket a srácok megtehetnek – hagyd, hogy beinduljanak az ösztönök, és ez nagyon szórakoztató lehet.'

Ez egy határozottan folyamatban lévő munka a másik végén.

Támadásban nem túl jók, és nem tudni, mennyit lehet fejlődni egy szezon során.

Lesznek olyan éjszakák, mint a kedd, amikor az UNLV 38 pontot szerez a második félidőben, és a szünet után 14-ből 5-3 mp-et hoz, hogy épp eléggé növelje a különbséget.

Lesznek olyan esték, mint a keddi, de más, amikor a lázadók 22 pontot szereznek az első félidőben, mindössze 29 százalékot lőnek a 20 perc alatt, majd nem gyűlnek össze.

Sok, mondjuk, 60-56 meccs lehet, nem olyan szép, de több mint elfogadható, ha a végeredmény jobb oldalán áll.

Az UNLV nem adta fel 10-et a keddi félidőben. Ez tartotta magát. Játszott tovább. Tovább védekezett.

Keményen dolgozunk? Az UNLV 56-48-ra vezetett 2:45 perccel, amikor ez megtörtént:

Keshon Gilbert kihagyott egy középtávú lövést, David Muoka pedig megragadta a támadópattanót; Gilbert kihagyott egy 3-ast, Elijah Parquet pedig elkapta a támadópattanót; EJ Harkless megfordította a labdát, de Muoka visszalopta; Harkless gólt szerzett, és szabálytalanságot kapott.

Ez tiszta erőfeszítés.

Emberek tagadása

Kruger egyetértett abban, hogy a játék egy mérőpálca.

Ő volt hétfőn ezzel kapcsolatban.

„Ez igazságos, mert a Top 25-ös csapat jön ide. Jó lesz látni, hol tartunk november 15-én.”

Ami itt van: amilyen jó védekező csapatot ismer a Rebels évek óta, olyan, amelyik bárkivel felveszi a versenyt a menetrendjében, ha továbbra is megtagadják az embereket, mint a Flyers.

Nem rossz ehhez a szezon elején. Egyáltalán nem rossz.

Ed Graney a Sigma Delta Chi-díjas sportrovat-írásért, és a következő címen érhető el egraney@reviewjournal.com. Hétfőtől péntekig reggel 7 és 10 óra között hallható a „The Press Box”, az ESPN Radio 100.9 FM és 1100 AM csatornáján. Kövesse @edgraney Twitteren